Metalik Araç Kaplama

Kullanılan araç kaplama malzemesi ISO TSE CE gibi standart testlerden başarıyla geçmiş olup boyaya herhangi bir zarar vermediği kanıtlanmıştır. Teknik anlamda oksijenle ilişkisi kesilen hiçbir madde çürüme ve oksitlenme yapmaz. Üzeri araç kaplama malzemesi ile kaplanmış bir boya yüzeyi oksijen bağlantısı kesilmiş olduğu için her hangi bir şekilde zarar görmez. Artı olarak güneş, yağmur, çamur, kar ve benzeri etkenlere mağruz kalmayacağı için de ayrıca boyanızı korumuş olursunuz.

Yapılan uygulama araç tipine ve yüzeyin düzgünlüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte aracın yüzeyindeki boya tozu, reçine, zivt vs. kalıntıların temizlenmesiyle birlikte 1 iş günü sürmekte, şehir dışından gelen müşterilerimiz gelmeden önce aldıkları randevuya göre ertesi gün içerisinde araçlarını teslim alabilmektedir.

ARAÇ KAPLAMANIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI 

Folyo Kaplama, Aracın dış etkenlerinden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinin kaplanması işlemidir 
Bu işlem günümüzde  folyo kaplama adı ile birlikte,özellikle araç sahipleri tarafından çok yoğun ilgi gösterilmektedir.
Folyo kaplama dekoratif Süsleme ve estetik görünüm sağlayarak istediğiniz gibi otomobilinizi Kişiselleştirmenizi sağlıyor başka bir avantajıysa Fulya ile kaplanın yüzeyler UV ışınlarının Etkilerine maruz kalmadığı için boya solmuyor Matlaşmıyor ve aynı zamanda asit yağmur veya kar gibi doğal etkenlerden de aracınız korunmuş oluyor 
Folyo kaplamanın dezavantajı tek yönlü renk değişimlerinde kapı içleri Kaput ve bagaj kapağı içleri kaplanamadığı için eski rengin izleri görünebiliyor ancak bu gibi durumlarda Folyo rengine uygun lokal boya uygulaması yapıla biliyor.

FOLYO KAPLAMANIN YASAL YÖNÜ:

Orjan halinden farklı bir renge Bürünen Otomobillerin Dışarıdan algılanması da farklılaşacağından Yasadışı bir durumda kalınması Sus konusu olabilir.Bu yüzden renk değişikliği yapılan tüm araçlarda yeni rengin ruhsata işletilmesi gerekmektedir bu işlemi ilgili harç bedelini yatırmak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz söz konusu işlemleri Folyo kaplaması gerçekleştiren pek çok firma kendileri dahi sizin adınıza yaptırabiliyor.

UYGULAMA KAÇ GÜN SÜRÜYOR:

Yapılan uygulama aracı tipine ve yüzeyin düzgünlüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte aracın üzerindeki boya tozu. teçine.zivt.vs Kalıntıların temizlenmesi ile birlikte 1-2 İş günü sürmekte şehir dışından gelen müşterilerimizin gelmeden önce aldıkları randevuya göre ertesi gün içerisinde araçların teslim alabilmektedir.

HEMEN ARA WhatsApp